Донације разних великих предузећа и богаташа за обнову катедрале Нотр Дам достигле су износ од 880 милиона евра, преноси АФП.

Предсједнички савјетник за заштиту културног насљеђа, Стефане Берн, у сриједу је изјавио за радиостаницу „Франце-Инфо“ да је до сада прикупљено 880 милиона евра.

Породица Бетанкур, насљедници компаније “Л’Ореал“, најавила је да ће дати 200 милиона евра, француска група ЛВМХ и породица Арно такође ће дати 200 милиона евра, док су по 100 милиона евра обећале нафтна компанија „Тотал“ и породица индустријалца Пино, која води компанију „Caring Group“.

Нотр Дам је захватио огроман пожар који је разорио средњовјековни споменик готске архитектуре.

Послије пожара, који је угашен након више сати, власт ради на осигурању конструкције здања да би ватрогасци и представници министарства културе могли сигурно ући и изнијети вриједна умјетничка дјела из катедрале.