Припадници Државне агенције за истраге и заштиту (СИПА) су започели оперативну акцију кодног назива „Златни карат“ због сумње у више кривичних дјела.

Још увијек трају претреси објеката и ствари које користи 31 осумњичено лице на 54 локације на подручју Сарајева, Тузле, Грачанице, Живиница, Тешња, Маглаја, Цазина, Бихаћа, Коњица и Кладња, а седам особа је ухапшено.

„Осумњичена лица се терете да су у сарадњи са другим лицима, с циљем стицања противправне имовинске користи, вршила кријумчарење и недозвољено растурање неоцарињене робе, тачније предмета од злата и сребра. Више информација о резултатима оперативне акције ‘Златни карат’ биће познато након реализације наредби Суда БиХ и Тужилаштва БиХ“, саопштено је из СИПА.