Традиционални Сабор гуслара „Романијо, горо од јунака“ биће одржан у суботу, 23. фебруара, на Сокоцу, а најављено је учешће 25 до 30 гуслара из Републике Српске.

У Парохијском дому, са почетком у 18.00 часова, почеће 24. Сабор гуслара, а учећше ће узети девет гусларских друштава, „Филип Вишњић“ и „Срђан Кнежевић“ из Источног Новог Сарајева, „Гаврило Принцип“ из Источног Старог Града, „Вожд Карађорђе“ и „Раде Јамина“ из Вишеграда, „Старина Новак“ са Пала, „Филип Вишњић“ из Бијељине, „Романија“ из Сокоца и Удружење гуслара и пјевача завичајне пјесме „Срђан Кнежевић“ из Источног Сарајева.

Специјални гости овогодишњег Сабора ће бити народни гуслар Вељко Ђурановић, савезни гусларски првак свих српских земаља, и народни гуслар Милош Паровић, четвороструки гусларски првак Српске.

Сабор гуслара у Сокоцу једна је од највећих гусларских манифестација у Републици Српској, а по значају се сврстава на друго мјесто, након Фестивала гуслара Републике Српске.

Организатори Сабора су Савез гуслара Републике Српске и Гусларско друштво „Романија“ са Сокоца.

Сабор гуслара на Сокоцу почеће у суботу у 18.00 часова.