Воду са водовода „Биоштица“ у општини Соколац треба прокувати прије употребе, због замућења насталог усљед отапања снијега, речено је Срни у Јавном комуналном предузећу Водовод и канализација „Врело Биоштица“ у стечају.

Из овог предузећа истичу да су из Института за јавно здравство Републике Српске, Регионалног центра Источно Сарајево, обавијештени да су у узорку воде узетом јуче на овом водосистему утврђене повећане вриједности на замућеност, због чега се и препоручује прокувавање воде или претходно остављање воде на таложење.

Координатор стечајног управника у „Врелу Биоштице“ Петар Вучковић истакао је да вода на водоводу „Биоштица“ није бактериолошки и биохемијски неисправна, већ је је дошло до њеног физичког замућења због наглог топљења снијега.

Вучковић је додао да воду са овог водовода до даљњег треба прокувавати или остављати да се таложи.

Са водовода „Биоштица“ снабдијева се 85 одсто потрошача на подручју општине Соколац.