Око 1.500 становника, које електричном енергијом снабдијева „Електродистрибуција“ Пале, остало је без струје због кварова на електро-мрежи узрокованих јаким вјетром, рекао је Срни дежурни диспечер у овом предузећу Здравко Радојковић.

Радојковић рекао да је у току отклањање кварова на дијелу далековода Козићи у Рогатици, Каљина на Сокоцу, те на далеководу на Требевићу, те да ће напајање бити успостављено током дана.

„Радимо и на подручју Подграба које је комплетно без напона, на Вучјој Луци у општини Источни Стари Град, а екипа је отишла и у Чајниче да би отклонили кварове на трафо-станицама Луке, Трпиње и Батоцић“, рекао је Радојковић.

Посљедице невремена које је протекле ноћи захватило ово подручје већ су отклоњене у Лукавици, насељу Грлица у Источној Илиџи и на Палама.

Радојковић је нагласио да радове на терену отежава оборено дрвеће које се мора сјећи и уклањати како би радници „Електродистрибуције“ дошли до мјеста квара.