У оквиру програма „Бесплатно скијање на Јахорини“ који је реализован у сарадњи са Градом Источно Сарајево и Олимпијским центром Јахорина, овог јутра на скијање са подручја општине Соколац, отпутовало је око стотину дјеце са координаторима.

Због великог интересовања, ове суботе са перона аутобуске станице Аутохерца у Сокоцу кренула су два аутобуса.

Према ријечима координатора Иване Мојсиловић, на велико задовољство основаца и средњошколаца, и ове године имамо могућност бесплатног скијања.

– Дјеца су презадовољна као и прошле године, склапају пријатељства и друже се. Од почетка зимског распуста 590 дјеце је до сада ишло на Јахорину. До сада смо ишли једанаест пута, планирамо да идемо сваког дана, када почне школа ићи ћемо викендима – додала је Мојсиловић.

Да би резервисали своје карте потребно је уредно попунити електронски образац који се налази на сајту општине Соколац www.opstinasokolac.net/skijanjejahorina , сваким даном до 16 часова.

Бесплатни превоз је организован тако да се са Аутобуске станице у Сокоцу полази у 8 часова, а повратак је планиран у 15 часова испред Старог хотела Јахорина.

Ски карте се преузимају лично по доласку на Јахорину од координатора, те се истом враћају у 14 часова и 30 минута.

Дјеца рођена 2009. године и млађа обавезно морају бити у пратњи једног родитеља.