Његово високопреосвештенство митрополит дабробосански Хризостом служио је данас Свету архијерејску литургију у Цркви Свете Петке на Војничком спомен-гробљу „Мали Зејтинлик“ на Сокоцу, поводом славе храма.

У Цркви на Војничком спомен-гробљу посвећеној Преподобној мати Параскеви – Светој Петки, данас је у присуству свештенства Митрополије дабробосанске и вјерника сјечен славски колач и обављена литија и опход око храма.

Након литургије, митрополит Хризосом служио је помен за све пале борце сахрањене на Војничком спомен-гробљу на Сокоцу.

На овом гробљу сахрањено је 956 српских бораца погинулих у одбрамбено-отаџбинском рату на подручју сарајевских општина које су након Дејтонског споразума припале Федерацији БиХ.

У бесједи вјерницима, митрополит Хризостом је рекао да је Света Петка цијелу себе, према Светом писму, посветила Богу.

Он је подсјетио да је ова светитељка рођена у Епивату, у Тракији, близу Цариграда у 10. вијеку од врло богатих и угледних родитеља, али је њено срце било сједињено са Господом.

Кум данашње храмовне славе на Сокоцу био је Сањин Кнежевић и његова породица.