У склопу пројекта повећања енергетске ефикасности „Зелени економски развој “ који спроводи UNDP у сарадњи са Шведском агенцијом за међународни развој (SIDA) и Фондом за заштиту животне средине и енергетску ефикасност Републике Српске, Владом Републике Српске и Општином Соколац, обезбијеђена су средства од око 400.000,00 КМ за реконструкцију Основне школе „Соколац“.

Пројекат под називом „Зелени економски развој“ подразумијева извођење радова на повећању енергетске ефикансости објекта Основне школе „Соколац“, тј. замјену фасадне столарије, израду термоизолационе фасаде, замјену кровног покривача и израду термоизолације крова.

На адресу Начелника општине Соколац, данас је стигла информација Министарства финансија РС о одобравању финансирања пројекта, а исту преносимо у цијелости: