Одборници ОО ДНС Соколац напустили ту странку и прешли у ОО СДС Соколац (ВИДЕО)

15

Два одборника ДНС-а у Скупштини општине Соколац, Бојана Марковић и Миломир Боровчанин, напустила су данас ту странку и приступили ОО СДС Соколац. Трећи одборник ДНС у СО Соколац најавио је прелазак у редове Српске демократске странке. Ово је на данашњој прес конференцији саопштио предсједник ОО СДС Соколац и начелник општине Соколац Милован Бјелица.

Бјелица је рекао да је овим преласком увећана скупштинска већина у Скупштини Града Источно Сарајево, те да сада Српска демократска странка има своју већину у СО Соколац. Он је потврдио да су га троје одборника ДНС-а током јучерашњег дана обавијестили да више не подржавају предсједника СО Соколац Љубомира Ерића (ДНС).

„Послије тог разговара су ми рекли да желе да приступе ОО СДС Соколац и да у њему наставе свој политички рад“, рекао је Бјелица на данашњој прес конференцији.

Он је и нагласио да му је част и задовољство што су дојучерашњи одборници ОО ДНС Соколац препознали политику соколачког СДС-а и што су му дали подршку.

Бојана Марковић, бивши одборник ДНС-а у СО Соколац истакла је данас да је у ДНС од 2012. године. У ДНС-у је остварила мандат као одборник 2012. и 2014. године, када је и изабрана за предсједницу СО Соколац. Марковиђева истиче да су разлози напуштања ДНС-а вишеструки, прије свега јер је на сцени потпуна миноризација лојалног и старог чланства, док се фаворизују људи који долазе из других странака.

МАРКОВИЋ: ПОДРЖАВАМ ДОСЉЕДНУ ПОЛИТИКУ СДС-А

„Прелазим у ОО СДС Соколац јер је то опција која ми је најближа, јер подржавам рад Српске демократске странке и њене досљедне политике“, истакла је Марковићева на прес конференцији.

На данашњој прес конференцији бивши одборници ОО ДНС Соколац Бојана Марковић и Миломир Боровчанин потписали су приступнице ОО СДС Соколац.

15 КОМЕНТАРА

1. Нема ово везе са страначким програмом, убјеђењима и сл., ово је прелазак из чистог интереса. Због истог је садашњи предсједник ДНС прешао из СДС. Уреду је да приме људе у странку, али није поштено да наставе на функцијама на којима су били, јер ако су једном изневјерили и други пут ће.

2. Pa ti narode slusaj predizborne kampanje i glasaj,a kada prođu na izborima gledaju samo svoje interese,baš ih briga za narod.Pravi su lešinari a plijen je plata 3500 km koju bi ja odmah prepolovio ili čak ukinuo.

3. Kemo moze i u Ginisovu knjigu rekorda,taj mjenja stranke kao neko carape,oce i on da je predsjednik skupstine.Bas kao lesinar kruzi po gradu i ceka priliku

4. Davno su ti ljudi napustili DNS, samo je juče izabran pogodan trenutak da se to zvanično medijski proprati kako bi se ublažio današnji događaj-dolazak Pavića i uručivanje preko 100 novih pristupnica novim članovima DNS-a, mahom bivših SDS-ovaca.

5. Ma taj dns u Sokocu je stranka ljudi mahom hohstaplera, nikogovica i šljama od kojih je sds i Cicko lično napravio ljude. Jadna je ta stranka, ako se tako moze nazvati skup papaka i šljama koji se politicki okoristio o sds pa sad idu dalje. Drago mi je sto je stigla kazna za tog šljama koji je postavio ženu da mu vodi civilnu zaštitu, da ona nekog spasi .Da nije žalosno bilo bi smiješno .Tih 100 nesrećnika ne zna da se u toj stranci posao dobija isključivo po bolonji u prevodu koverta ili da si aktivan ako si žensko znate šta u strankama znači aktivna prevod ne treba,podrazumjeva se.još da dodam da su osnovane nove stranke u kojima Kemo još bitisao ,ali mislim da hoće.

6. Ti si bas upucen u sva desavanja u gradu, komentarises vecinu vijesti i tema na ovom sajtu. I malo koji komentar prodje a da ne spomenes Cicka. Izgleda da i iz njegovog dupeta dobijas informacije, jer sav si tamo 🙂

7. Do sada se prostitucija predstavljala kao nešta najgore,a sada kada vidim ove političke kurvaluke smatram da je to častan,težak i rizičan posao,stoga predlažem da se legalizuje i stvore uslovi za rad,da plaćaju porez i da im ide benificirani radni staž.Zamislite koliko bi te dame trebale da rade da bi zaradile 3500 km mjesečno plus doprinosi….

8. Znam da istina boli i da smeta.Iznosim samo činjenice koje svi znaju .u sokocu su svi dobro obavješteni kad prneš na mostu kod pošte začepljaju nos.slabo pratiš sajtove o političarima u cjelini imam isto mišljenje negativo naravno,ali i sam znaš da su svi sajtovi nečiji, da ti se dalje ne pravdam.

9. Promjeniti izborni zakon,svima bi odgovarao.Stranke osvajaju mandate,pa ko hoce da istupi siroko mu polje.Mandat oataje stranci.A svi ovi sto se uhvate da su licno uzeli glasove,lijepo na izbore samostalno pa bujrum.Ako prodjes dogovaraj se sa kim hoces.Da je tako ne bi sad Ljubo palamudio o stranackoj disciplini i principima vec bio u penziji,gdje mu i jeste mjesto.Isto da je dobio amneziju,zaboravio da je profesionalni funkcioner SDS-a citav radni vijek,pa se sad kune u DNS i nabraja diplome.Na birou nas ima stotine sa silnim skolama al se od ovakvih profi funkcionera ne moze doci do posla.

10. Nije ti los ovaj dio komentara o promjeni izbornog zakona i mandatima. Ali ne znam samo je li ti poznato koliko ima onih koji primaju platu iz opstinskog budzeta a da ni minut nisu proveli na radnom mjestu za koje uredno imaju rjesenje na odredjeno ili neodredjeno vrijeme. Da li znas koliko radnika ima u Opstini Sokolac? Da li je Ljubo jedini koji palamudi ili bi se to moglo reci i za tebe, sta mislis?