Са састанка потписивања Споразума о сарадњи на реализацији пројекта затварања колективних центара (11.6.2015.год.)

На данашњем састанку у Влади Републике Српске између начелника општине Соколац Милована Бјелице и министра за избјеглице и расељена лица РС Давора Чордаша, договорене су даље активности на реализацији пројекта „Затварање колективних центара и алтернативног смјештаја – CEB II за који је Развојна банка Савјета Европе дала сагласност општини Соколац за изградњу 64 стамбене јединице.

Како је истакнуто након састанка, наредне седмице се очекује увођење извођача радова у посао. Вриједност пројекта је 2,2 милиона марака. Општина Соколац је обезбиједила документацију, земљиште и дозволе.

Средства за спровођење пројекта “CEB II“ осигурала је Развојна банка Савјета Европе.

КЉУЧЕВИ СТАНОВА ЗА 17 ПОРОДИЦА

На састанку је закључено да ће се најкасније до 1. априла обавити технички пријем зграде за колективно становање К17, а у првој половини априла уручити кључеви станова за седамнаест породица обухваћених овим програмом.