Поводом 8.марта Међународног дана жена, у организацији Народне библиотеке Соколац и Установе за културу „Перо Косорић“ Соколац, у просторијама библиотеке јуче је одржана радионица за дјецу предшколског и школског узраста, која су кроз тимски рад, радили на изради честитки за своје мајке и баке.

Према ријечима директорица Установе за културу Ирене Шућур, циљ радионице је да дјеца подстакну машту али и свијест о љубави и бризи према својим мајкама. Она је додала да се увијек може радити на побољшању положаја жена у друштву, као и  њиховој равноправности.

Међународни дан жена, међународни је празник који се обиљежава 8. марта сваке године. Тог дана се славе економска, политичка и друштвена достигнућа припадница женског пола.