У склопу пројекта „Ревитализација центра за унапређење пољопривреде у брдско – планинском подручју“ у Сокоцу, у једној од фаза планирана је изградња Регионалног конгресног центра.

Из кабинета начелника општине Соколац Милована Бјелице стигла је документација на којој је представљено идејно рјешење како би требало да изгледа конгресни центар на Мајданима. У прилогу погледајте ове документе.

Рођена у Сарајеву 1987. године. Основно и средње образовање стекла у Сокоцу. Студије новинарства завршила на Филозофском факултету на Палама 2011. године. Новинарску каријеру започела 2012. у ЈП „Инфо Центар“ Соколац у коме задржала до 2014. године. Од јуна 2014. обавља послове самосталног стручног сарадника за односе са јавношћу у кабинету начелника општине Соколац.

4 КОМЕНТАРА

1. Djeca sa Pala na Jahorini imaju besplatno skijanje,pevoz i instruktora. Sve obezbedila opština i Ski centar. Djeca sa Pala imaju besplatana engleski , plaćenu učionicu i nastavnika. Porodice sa četvoro djece besplatne knjige dok su djeca odlična itd. Gdje je Sokolac u toj priči. Paljani kradu ali daju i narodu a naše vlasti samo vode računa o nama kada su izbori. Ugledajte se na Pale, Trebinje, Jagodinu itd. Ode vam narod iz grada, ostaćete sami.

2. Ipak je ovo apstraktno,realno je da se SDS iskupi za dosadašnje greške i neangažovanje i da presele Poljoprivredni fakultet i da se Sokolac bar malo ravnomjernije razvija na račun I.Sarajeva.U Lukavici se svake godine napravi 3 puta više zgrada nego u Sokocu kuća.Postajemo predgrađe Mokrog i Sumbulovca,a da ne pričamo o Šumarskom fakultetu i DIF-u,imamo najbolje uslove.Bili bi centar Romanijske regije,pogledaj te Foču sta su sve uradili.Ovako idemo putem Han pjeska,Rudog i Čajniča.

3. Ovdje se već više od pet godina samo predstavlja ono što će biti. A pet godina nikakvog pomaka. Samo se dodatno ruši ono što već postoji.