За сада непознати починиоци у ноћи викенда, обили су просторије Установе за предшколско васпитање и образовање Соколац.

Јутрос су запослени затекли нимало пријатан призор у просторијама гдје бораве дјеца вртића. Из просторија су отуђена два LCD телевизора, док су у једној исцртани знакови и непримјерни цртежи. Директорица Установе Биљана Косорић је истакла да је одмах обавјестила  Полицијску станицу Соколац и да је увиђај у току.

– Трагови уласка су видљиви у свакој просторији, након свега што смо затекли били смо принуђени да сву дјецу из вртића, њих 150 вратимо кућама и родитељима. Све што је било у мојој могућности ја сам урадила, поред полиције обавјештени су и оснивачи Установе, надлежни органи општине и сви они за које се надамо да би нам могли помоћи да ријешимо овај проблем који траје од када је обданиште основано, истакла је Косорићева.

Запослени Установе за предшколско васпитање и образовање Соколац, данас ће заједно да оспособе просторије, како би већ сутра наставили са планом и програмом, као и активностима које укључују дјечији маскенбал. Суграђани ће на вријеме бити обавјештени када ће моћи да подрже наше малишане у пјесми и нади да се овакве ствари неће дешавати и на тај начин красти осмијех на дјечијим лицима.

10 КОМЕНТАРА

1. Naravno da ne opravdavam.Jedan sam od roditelja koji je uticao da se problem rijesi.
    Procitajte izjavu dir. „Problem koji traje od kada je osnovano obdaniste“.

2. To se rješi lako,postavi se video nadzor sa senzorima u domu zdravlja,obdaništu,katastru,u srednjoj i osnovnoj školi i na još potrebnim mjesta i sve se skupi u portirnicu opštine,tu svakako rade 4 čuvara danonoćno,pa neka gledaju po svu noć šta se događa,kada primjete nešta sumnjivo pozovu policiju i problem rješen.

3. A kakvo je došlo vrijeme video nadzore samo stavljaju da kontrolišu radnike,da li je koji radnik sjeo da popije kafu i pojede neku voćku,pa mu odbije od plate 50-100 km,pravo robovlasničko i vojničko društvo,ako nešta uradiš dobro „uvjek može bolje“,“to ti je posao i zato si preplaćen“,“mene svaki dan neko vuče za rukav i traži posao“…..

4. VOLJELA BIH DA NAŠE NOVINARKE NAUČE DA PREZIME UDATE ŽENE NE MOGU PRETVARATI U PRISVOJNI PRIDJEV.NPR .ROĐENA RADIĆ BIĆE RADIĆEVA,ALI UDATA ZA RADIĆA NE MOŽE BITI RADIĆEVA.MOLIM VAS ZAPAMTITE TO.

5. Čitateljka „Profesor“ ne bi trebalo da donosi paušalne i neosnovane zaključke, na osnovu skromnog znanja koje posjeduje. „Naše novinarke“ (ma čije bile) očigledno stručno obavljaju svoj posao. Evo i zašto:
    U standardnojezičkom sistemu, kako nam norma propisuje, „apsolutno je nedopustiva“ praksa „nakaradno uvedene ‘nepromjenljivosti’ prezimena ženske osobe“, što znači da nikako nije ispravno reći „To je izjavila Kosorić“, ili „To se odnosi na Simić“, „Čuli smo se sa Nikolić“. Kako se nastavak -ka (Kosorićka, Simićka, Nikolićka) danas doživljava kao odlika kolokvijalno-familijarnog stila, u jezičkoj praksi se uobičajio nastavak -eva kao standardni (Kosorićeva je ukazala…), bez obzira na to da li je žene udata ili ne. Što se tiče prezimena poput Šuka, Šiljak, Borovčanin…, po savjetu normativaca, „bolje je ne mijenjati ih“ ako nisu podložna promjeni. U tom slučaju najbolje je navesti puno ime i prezime. Dobra strana ovog nastavka je što markira pol osobe, čime se zadovoljava princip vidljivosti žene u javnosti, kao i gramatičko pravilo slaganja glagola sa imenicom u rodu.

6. “U standardnojezičkom sistemu, kako nam norma propisuje, „apsolutno je nedopustiva“ praksa „nakaradno uvedene ‘nepromenljivosti’ prezimena ženske osobe“, što znači da nikako nije ispravno reći „To je izjavila Pešić“, ili „To se odnosi na Jovanović“, „Čuli smo se sa Čomić“. Kako se nastavak -ka (Čomićka, Pešićka) danas doživljava kao odlika kolokvijalno-familijarnog stila, u jezičkoj praksi se uobičajio nastavak -eva kao standardni (Pešićeva je ukazala…), bez obzira na to DA LI JE ŽENA UDATA ILI NE.”
    U svakom slučaju sreća da je Vama to najveći problem u tekstu… tema je u odnosu na prezime manje važna.

7. „Koliko ste glu*e ili kolike ste glu*ače“je sasvim svejedno,bitna je suština problema i veliki napor radnica ove ustanove da se zatečeno užasno stanje dovede u normalno,i da se nešto uradi pozitivno vezano za problematiku da se više ne ponavlja…..