Емисија „Гастрономад“ – Срнећи гулаш на Романијски начин (ВИДЕО)

0

Гледаоци Радио телевизије Србије, сваке недјеље имају прилику да прате кулинарску емисију „Гастрономад“, коју уређује и води Ненад Гладић.

Емисија је посвећена кулинарству, тј. припремању хране у разним крајевима свијета, те представљању поднебља из којих та јела потичу.

У недјељу 18. септембра, на првом програму Радио телевизије Србије (РТС1) приказана је емисија која је раније снимљена на подручју општине Соколац, под називом „Срнећи гулаш на Романијски начин“. Љубитељи ове емисије имали су прилику да погледају јела припремљена на романијски начин, а представљене су и природне љепоте нашега краја.

У недјељу је приказана емисија снимљена на подручју Равне Романије.

Да подсјетимо, серијал емисија у организацији Установе за културу „Перо Косорић“ снимљен је током 2015.године.

Име емисије: Гастрономад
Жанр: Путописна емисија о кулинарству